עבירת מציצנות – מה שצריך לדעת

כל אדם יודע כי הבית שלו הוא המבצר שלו. כל אדם שואף להרגיש הכי מוגן ובטוח בביתו. בית פרטי הוא דבר שמאפשר לאדם לחיות את חייו הפרטיים ללא שום חשש שמישהו יפגע בפרטיות שלו באופן כזה או אחר ולכן, כאשר אדם כלשהו שם לב כי ישנו אדם אחר שמציץ לתוך ביתו מדי פעם בפעם, מתצפת עליו כאשר הוא מבצע פעולות אישיות ואינטימיות כגון: להחליף בגדים או להתקלח, או כאשר הוא מבצע כל פעולה אחרת בביתו בנוחות כגון: צופה בטלוויזיה, מדבר עם בני הבית או אפילו אוכל, חשוב מאוד שאותו אדם ידע כי הוא בהחלט לא צריך להתמודד עם המציצנות המדוברת באופן עצמאי והוא בהחלט יכול לפנות לייעוץ משפטי.

מהי עבירת מציצנות?

חשוב מאוד לדעת כי מציצנות היא עבירה של ממש. מדובר על חדירה לרשות של הפרט ועל פי חוק הגנת הפרטיות תשמ"א- 1981, חל איסור על חדירה לרשות הפרט ועל כן, ניתן לתבוע כל אדם שעבר עבירת מציצנות בהתאם לחוק. אם אתם עדים לכך שישנו אדם שמציץ לביתכם או מתצפת עליכם, חשוב מאוד שתבחרו עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום עבירות מציצנות, שיכול לסייע לכם לפעול כנגד המציצן.

מציצנות בבית המשפט תיבחן במגוון דרכים שונות, תלוי היכן היא התבצעה, האם היא לוותה גם בעבירה נוספת כגון: פריצה, האם לעבריין יש רקע למעשה ומהי ההיסטוריה שלו, האם מדובר על עבירת מין, מהי התדירות של ההצצה, האם המציצן ביצע מציצנות פיזית או שמא הוא ביצע אחת מקוונת שגבלה בחדירה למכשיר הסלולרי האישי של האדם ללא רשותו וידיעתו או חדירה למחשב האישי שלו.

מצלמת אבטחה – האם זה נחשב למציצנות?

חשוב לדעת כי לעבירת מציצנות יש לא מעט היבטים. ניתן להאשים אדם בעבירה זאת החל מכך שצילם קטינים ללא אישור וכלה בכך שהוא הפיץ מידע אישי על אדם או הפר את הפרטיות שלו בפומבי. חשוב מאוד לדעת כי לא פעם התקנת מצלמות אבטחה בבית לצורך מעקב אחר מטפלת של תינוק בבית או עוזרת בית, יכולה להיות מציצנות ועל כן, אם אתם מעוניינים להציב מצלמות אבטחה בבית עליכם לבדוק לעומק היכן מותר להציב את המצלמות וזאת בכדי להימנע מפגיעה בפרטיות של העוזרת, המטפלת או כל אדם אחר שמגיע לביתכם. כיום מציצנות היא עבירה שהפכה להיות נפוצה אפילו יותר עם המעבר למציאות דיגיטלית ושימוש באפליקציות שונות. חשוב מאוד להיזהר בכל הנוגע לעבירת מציצנות שכן, היא עלולה להיות חמורה מאוד.

 מהו העונש על עבירת מציצנות?

אם אתם חושדים שאדם כלשהו עבר על עבירת מציצנות ופגע בכם, עליכם לפנות לייעוץ משפטי על מנת להבין האם אכן האדם המדובר עבר על עבירת מציצנות. כיום ניתן בקלות לעבור על עבירת מציצנות על ידי צילום אדם כאשר הוא ברשות היחיד או פרסום של אדם ברבים בנסיבות שונות כאשר האדם יכול לחוש מושפל כתוצאה מפרסום זה. פגיעה בפרטיותו של אדם יכולה להטיל על הפוגע חובת פיצויים של אלפי שקלים ולא פעם גם למאסר בפועל של חצי שנה ולעיתים אף יותר מכך. כאשר מדובר על ענישה במקרה של מציצנות, הרי שהיא תהיה תלויה בפסיקה וכן היא תהיה תלויה גם בסוג ההליך- כלומר, האם מדובר על הליך פלילי או אזרחי.  בכל מקרה, בכל חשד למציצנות, יש לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה אשר עוסק בתחום וזאת בכדי שהוא יסייע לכם להבין האם אכן ישנה עילה לתביעה בגין עבירה זאת וכיצד כדאי לתבוע על מנת לקבל את הפיצוי המקסימלי.

לחזור למשהו ספציפי?