שיפוץ חדר המקלחת – צעד אחר צעד

בעלי בתים צריכים לדעת שהמקלחת היא אחד החדרים החשובים ביותר בביתם. הם אמורים להיות מסוגלים ליהנות ממנו במשך שנים רבות עם טיפול ותחזוקה נאותים.

הצעד הראשון לחידוש מקלחון הוא על ידי בדיקת תקינות המבנה של הבסיס שלו. אם יש סדקים או דליפות, אז עדיף להתקשר לאיש מקצוע לעזרה. לאחר מכן, אתה יכול להתחיל להסיר את כל האריחים או הדיס מהרצפה והקירות. לאחר מכן, תוכל להמשיך בהתקנת אריחים ודייס חדשים בהתאם להעדפותיך.

טיפים איך לשפץ את המקלחון בבית

שיפוץ מקלחון יכול להיות קשה ויקר. עם זאת, תוכל לעשות זאת על ידי ביצוע הטיפים הבאים:

– בדקו את מצב המקלחת שלכם לפני שמתחילים. זה כולל בדיקת דליפות, סדקים ונזקים אחרים.

– ודא שיש לך תוכנית לפני תחילת כל שיפוץ. כדאי שתחשוב על תקציב ותהיה לך מושג איך אתה רוצה שהמקלחת החדשה שלך תיראה.

– היזהר בעבודה עם חשמל כי זה מסוכן. עדיף לשכור מישהו שיעשה זאת עבורך אם אינך בטוח במערך הכישורים שלך.

– זכור תמיד את הבטיחות בעת שיפוץ מקלחון מכיוון שהוא עלול להוביל לפציעות או למוות אם לא נעשה בצורה נכונה או בטוחה.

מה חשוב לבדוק לפני שמשפצים את המקלחת בבית?

לפני שמתחילים בתהליך השיפוץ, חשוב לבדוק האם המקלחון תקין. בדוק אם יש נזילות או סדקים באריחים, המתקנים או הצינורות. אם יש נזילות או סדקים, עדיף לתקן אותם לפני שמתחילים בתהליך השיפוץ.

השלב הבא יהיה להחליט איזה סוג מקלחון אתה רוצה ואז להתחיל בשיפוץ. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא על ידי הסרת כל המתקנים והאריחים הישנים והחלפתם בחדשים.

בעת שיפוץ המקלחון, חשוב להקפיד על גודל המקלחון. גודל המקלחון צריך להיות פרופורציונלי לגודל חדר האמבטיה וגם גדול מספיק כדי שאדם אחד יוכל להתרחץ בנוחות או לעמוד מתחת למקלחת.

כמו כן, חשוב לשקול האם אתם רוצים דלת הזזה או דלת צירים. דלת הזזה נוחה יותר בעת שיפוץ מכיוון שניתן להציב אותה בכל גובה, אך היא לא תתאים לעיצוב הנוכחי שלכם. לדלתות צירים יש את היתרונות שלהן בכך שהן קלות יותר לניקוי והן עמידות יותר.

לבסוף, בעת שיפוץ המקלחון, כדאי לשקול אם תרצו חלל פתוח או סגור. חלל באוויר הפתוח מאפשר יותר אור לחדר האמבטיה שלך בעוד חלל סגור יעזור למנוע שפיכת מים אל הריצוף והרהיטים שלך.

בעת שיפוץ המקלחון, חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

1) האם יש לך מספיק מקום בחדר האמבטיה שלך?

2) האם יש מספיק מים חמים?

3) האם יש מערכת ניקוז טובה?

4) מה הם חוקי הבנייה עבור הבניין שלך או הדירה שלך?

5) האם יש מערכת אוורור מספקת לחדר המקלחת והאמבטיה?

6) באיזה סוג חומר יש להשתמש לקירות המקלחת ולריצוף? איזה שיש לאמבטיה תעדיפו? האם יש מדרגות בחדר המקלחת שצריך אליהם גם שיש מדרגות?

שיפצתי את המקלחת ויש פיצוץ בצנרת מה עליי לעשות?

שאלה נפוצה שפוקדת את בעלי הבית היא מה לעשות כאשר שיפוץ מקלחון הופך לאסון בצנרת. הצעד הראשון הוא לוודא שהמים סגורים ואז לקרוא לאינסטלטור. האינסטלטור יעריך את המצב ויקבע את דרך הפעולה הטובה ביותר.

הדבר החשוב ביותר שיש לציין הוא שלעולם אל תנסה לתקן דבר בעצמך, במיוחד אם אינך יודע מה אתה עושה. קל להחמיר את המצב אם אתה לא יודע מה אתה עושה, אז עדיף לא לקחת סיכונים.

אני יודע שזה לא הנושא הכי כיף לקרוא עליו, אבל כשזה מגיע לאינסטלציה, אנחנו רוצים לוודא שאתם מוכנים.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לסגור את אספקת המים למקלחת. ייתכן שתרצה גם לכבות את אספקת המים עבור חלקים אחרים בבית שלך. לאחר שתעשה זאת, תצטרך לפנות לאינסטלטור לעזרה.

אם בבית שלך יש מרתף, אז זה אמור להיות לך קל לסגור את אספקת המים שם. אם לא, אז הגיע הזמן לעבודת בילוש! תצטרך למצוא היכן נמצא שסתום הסגירה הראשי ולכבות אותו שם לפני שתתקשר לאינסטלטור.

אנו מקווים שהמאמר הזה היה מועיל עבורך. זכרו שאם אתם רוצים לשפץ את המקלחון שלכם בבית, יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון. אולי כדאי להתחיל עם הגודל והצורה של החדר לפני שחושבים על הצנרת.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן