עשו זאת בעצמכם: איך מקימים קיר גבס לבד?

גבס הוא חומר בנייה המשמש לגימור קירות / תקרות מבנים.

לוח גבס מורכב משתי שכבות: שכבת נייר ושכבת טיח גבס. הנייר מספק עמידות בפני אש והגבס מספק חוזק. את קיר הגבס מדביקים על הניצבים בצד אחד ומוברגים על הקורות בצד השני. הנייר מספק משטח חלק לצביעה, ומשמש גם כמחסום אוויר. לוחות הגבס עשויים מהמיהידראט של סידן סולפט, הנכרה ממרבצים טבעיים או מיוצרים מאבן גיר וקולה, ולאחר מכן מחוממים לייצור סיד חצוף, המגיב עם מים ויוצר סיד שפוי (סידן הידרוקסיד).

מתי המציאו את הגבס? קירות גבס (Drywall) נמצאים בשימוש בבנייה מאז תחילת המאה ה-20.

כמה זמן אורכת התקנת קיר גבס? התקנת קיר גבס אורכת בדרך כלל כ-2-3 שעות עם מתקין מנוסה.

טיפים איך לבנות קיר גבס לבד?

זה לא קשה לבנות קיר גבס אבל זה דורש קצת מאמץ וקצת הבנה. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בעת בניית קיר עם לבני גבס הוא לשמור אותם במרווח עקבי. רוחב החיבורים בין הלוחות צריך להיות רחב לפחות כמו הלוחות עצמם.

יש לקחת בחשבון גם את עובי הגבס בעת עיצוב קיר. אם אתה משתמש בלוח גבס דק, אז זה יכול להיות מותקן לבד ללא כל חומר תמיכה אחר כמו עץ או מתכת.

כמו כן, צריך לעקוב אחר הרצף הנכון. כדאי להתחיל עם הצלחת התחתונה ולאחר מכן הצלחת העליונה, ואחריה החתיכים האנכיים, עמודי הפינה, הניתבים האופקיים ולבסוף לוחות גבס.

אז כמו שאמרנו, גבס יכול לשמש לבניית קירות, תקרות ומשטחים פנימיים אחרים. ניתן לבנות קיר גבס על ידי ביצוע השלבים הבאים:

1) חותכים את יריעות קרש הגבס בעזרת סכין שימוש לגודל ומניחים אותן זו על גבי זו. ודא שהקצוות צמודים זה לזה וכל הפינות מרובעות.

2) הנח סרט חיבור על החיבורים של שני לוחות בכל פעם, ולאחר מכן השתמש בכף כף כדי למרוח תרכובת חיבור על הסרט כך שיכסה את כל הרווחים בין הלוחות ויוצר משטח אחיד.

3) השתמש בברגים או במסמרים כדי לחבר לוחות זה לזה בכל החיבורים והפינות, ולאחר מכן מלא את כל הרווחים בין הלוחות עם עוד תרכובת מפרקים או כתמים לפני שהם מתייבשים.

האם לקחת בעל מקצוע לבניית קיר גבס בבית או לבנות לבד קיר גבס?

אם יש לכם זמן וסבלנות לבנות קיר גבס בעצמכם, אז אין צורך להזמין איש מקצוע. עם זאת, אם חסר לך זמן או סבלנות, אולי עדיף לך לשכור מישהו שיודע מה הוא עושה.

אם אינכם בעלי מקצוע מיומנים ואתם רוצים לבנות קיר גבס בבית, אז עדיף להזמין איש מקצוע. אבל אם אתם מנוסים בתחום ויש לכם את הכלים והציוד הדרושים, אז כדאי לשקול לעשות זאת בעצמכם.

אנו ממליצים להזמין איש מקצוע לבניית קיר גבס בבית. בניית קיר גבס היא משימה לא פשוטה והיא עלולה להיות מסוכנת אם אינכם יודעים מה אתם עושים.

יש הרבה דברים שצריך לעשות לפני בניית קירות הגבס, כולל:

– הכנת המשטח לבנייה

– בחירת החומר המתאים לבנייה

– מציאת הכלים הנכונים לבנייה

אנחנו בטוחים שביום יום זה לא משהו שאתם עושים ולכן תנו את כל עבודת גבס לבעלי המקצוע המומחים, אתם תהיו אחראים על הקפה והעוגה!

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן