מה זה מוזיקת מטאל?

תוף הכבד, הבס וסאונד הגיטרה המעוות שמפריד בין מטאל כבד לרוק בלוז אחר תועד בשנות השבעים כאשר לד זפלין הוציא את Deep Purple ו- Black Sabbath's Paranoid, שכלל ריפים כבדים, אקורדי כוח מעוותים, מילים מיסטיות, סולו גיטרה ותופים ו סגנונות ווקאליים מצפלין רוברט פלאנט ועד אוזי אוסבורן של השבת. הצליל התפתח בדרכים רבות עם להקות כמו Deep Purple, Blue Cheer, Iron Butterfly ו- Cream. Sunshine of Your Love, המנון הרוק הכבד הקלאסי האיקוני, הוא השפעה עמוקה המתבטאת בעובדה שמדובר במנגינה שאפשר לשמוע על פסקולים קולנועיים ושפע של אוספי רוקנרול.

בשנות השבעים

המטאל איבדה את שורשי הבלוז שלה עם מעשים כמו מוטרהד ואיירון מיידן המתערבבים עם אלמנטים מהירים יותר של פאנק. מטאל נרתעה מתעשיית המוזיקה לטובת תנועת הפאנק, ואילצה להקות קטנות יותר להוציא לאור ללא תמיכה של לייבלים. מתכת החלה להסתעף לתת -ז'אנרים עם Glam ו- Hair Metal מעשים כמו מוטלי קרו ורעל שהובילו את השינוי. באמצע שנות האלפיים החל מעין תחייה כבדה של מטאל כבד, עם להקות בהשראתן ונגינת מוזיקה בסגנון החלוצים המקוריים בז'אנר שנות השבעים כמו לד זפלין, בלאק סבאת 'ודיפ סגול.

המוזיקה המוקדמת ביותר שזוהתה כמטאל כבד מקורה בסוף שנות השישים בבריטניה כאשר להקות דוגמת לד זפלין ובלק שבת 'נקטו בגישה לא שגרתית לסטנדרטים של בלוז ליצירת מוזיקה חדשה המבוססת על סולמות ועיבודים של בלוז

באמצע שנות ה -60 להקות בריטיות כמו Cream, The Yardbirds, Jeff Beck Group וג'ימי הנדריקס זוכות לזכות בפיתוח תופים כבדים, בסים וצלילי גיטרה מעוותים המפרידים בין מטאל כבד לרוק בלוז אחר. מטאל כבד צמח בשנות ה -70 מהרוק הארד, רוק האבדון והבלוז הכבד והתמזג סביב תחילת המילניום לז'אנר הניתן לזיהוי שפרח בשנות ה -80 ובתחילת שנות ה -90.

להקות כמו הרולינג סטונס וירדבירדס התנסו במוזיקת האקטים האמריקאים שלהן ובהשפעותיהן

שהפכו בתורן לסימני היבט של מטאל כבד, במיוחד צליל הגיטרה החזק והמעוות. קומץ להקות אחרות ניגנו סגנונות מוזיקה שונים כגון שבת ו Doom, אך רצועות הרוק של Doom שהוציאו במחצית השנייה של סוף שנות השבעים היו מבשריו הישירים והישירים של כבד מטאל אמיתי. להקות אלה זכו להצלחה מתמשכת בשנות התשעים, במיוחד עם הפופולריות הגוברת של מוזיקת הראפ.

מעשים אוונגרדיים כמו הביטלס

Wanna Hold Your Hand, הרולינג סטונס, Paint It Black, My Generation, The Kinks and You Have Me יצאו מהדור השלישי של הרוקנרול אחרי הבלוז. ממציאי הדורות של אלביס וליצ'רד הקטנה. רבות מלהקות הרוק של ה -70, כמו Riot Saxons ו- Judas Priest, עשו את המעבר לצליל כבד מטאל אגרסיבי יותר בתחילת שנות השמונים, והדיסקוגרפיות שלהן מייצגות אבולוציה מהירה ויציבה של הצליל הזה. סוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים מראה את הדוגמה של להקות אחרות של שנות השבעים והשמונים שהשפיעו רבות על מוזיקת הכבד, כמו קווין, AC / DC, Aerosmith, Kiss, Thin Lizzy ו- Scorpions. להקות מטאל לא היו הראשונות ששילבו דימויים אפלים במוזיקה שלהן, מסורת שתחילתה במלחין הקלאסי ריצ'רד ואגנר ואמן הבלוז רוברט ג'ונסון, אך הן ניגשו אליה בפומפוזיות ובעוצמה היפרסקולרית שהעניקה לז'אנר שפה מוזיקלית משלו. השורשים של Heavy Metals הם כל כך עמוקים עד שלהקות רוק קשות בין 1969 ל -1974 ערבבו בלוז ומוזיקת רוק לכדי גיטרה עבה וכבדה ומרוכזת תופים המאופיינים בצלילי גיטרה מוגברים ובעיוותים. להקות תראש קראו תיגר על הנורמות הללו על ידי ביטוי הכעס וחוסר שביעות הרצון שלהן באמצעות מילים בעלות מודעות חברתית וביקורתית.

בשנים שלאחר מכן הם הפכו לחלוצים אמיתיים של מוסיקת מטאל עם סיורי הרוק באצטדיון שלהם

שהגיעו לשיאם בהופעה ברוקין פילמור בשנת 1971. רק עם צאת הספרים של החיה בשנת 1982 על ידי איירון מיידנס הם איחדו. את עצמם במובן האמיתי של המילה כלהקת כבד מטאל, אך שני התקליטים הראשונים שלהם נותרים מכריעים להופעתו ולהתחלתו של סגנון מוזיקלי חדש. להקת ברמינגהאם Black Sabbath הופיעה לראשונה באוקטובר 1969 באולפני ריג'נט סאונד בלונדון, אותו אולפן בו הקליטו הרולינג סטונס את הסינגל הראשון שלהם, שישה חודשים לפני הקלטת אלבומם Paranoid.

בלקמור הופיע כסולן וירטואוזי באלבום המשפיע של Deep Purple Machine Head (1972) לפני שעזב את העקרבים להקים את קשת בשנת 1975 עם רוני ג'יימס דיו

זמר / בס של להקת הרוק בלוז רוק אלף וזמר העתיד של Black Sabbath ו- להקת מטאל כבד Dio. הם הרחיבו את המילים והנושאים המיסטיים, הדמיוניים, של מטאל כבד, פאטאל מטאל פורץ דרך ומטאל ניאו-קלאסי.

להקות שנחשבו ל"מתכת "על ידי רולינג סטון בשנות השבעים היו סוחפות ויצרו אלבומים קלאסיים כמו נשיקה

אליס קופר וגרנד פאנק רכבת, שנשמעו כמו רוק קשה בדיעבד המאמר האמיתי נעדר. "אותן להקות המתמחות ברוק"רול רול- AC / DC, Guns'Roses פספסו את פקטור ה- X שמפריד בין המוזיקה שלהן לבין המטאל.

מונע על ידי צליל אגרסיבי וגיטרות חשמליות מעוותות

כבד מטאל הוא הז'אנר המצליח ביותר של מוזיקת הרוק. להקות דום מטאל כמו גן עדן וגיהנום, ישנים בצרות, קוסם חשמלי, בלאק סבאט, מכשפת מכשפות מכשפות ניגנו את שיריהם בסולם הבלוז והפנטטון (מינור מינורי, C שארפ מינור ו מינור). מעללי Black Black (שנחשבים בעיני רבים כלהקת הכבד של המטאל הראשון עם סולן אוזי אוסבורן) ואמני מטאל מוקדמים אחרים, אמיתיים ונתפסים כאחד, נותרים טבועים במוזיקה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן